عکاسان مشهور مجله ووگ – Vogue

عکاسان مشهور مجله ووگ – Vogue

عکاسان مشهور مجله ووگ، افرادی هستند که خط مشی عکاسی فشن را از طریق تفکر خارج از چارچوب، ایده های ناب و اجرای بی نقص ایجاد می کنند. آنها در سراسر جهان مشهور هستند و برای یک عکاس مشتاق به حوزه فشن خوب است که با اسامی و آثار آنها آشنایی داشته باشد. امروز من به شما یک لیست از عکاسان معروف در صنعت فشن را ارائه می دهم. شما می توانید نام آنها را جستجو و آثارشان را تجزیه و تحلیل کنید و سعی کنید بفهمید چگونه آنها موفقیت های زیادی را به دست آورده اند. و البته به خاطر داشته باشید که جایی به دروغ از عکسهای خود به عنوان عکس های چاپ شده در vogue یاد نکنید.

 

 

مجله ووگ چیست؟

Vogue معتبر ترین مجله در عرصه مد و فشن است. و طبیعی است که بهترین عکاسان این صنعت با آن همکاری دارند. برای ۱۲۰ سال است که این نشریه به معرفی بهترین طراحان بها داده است، داغترین  ترند ها را پوشش داده و جهان عکاسی را تغییر داده است. به عبارتی می توان گفت که این مجله ووگ است که استانداردهای روز عکاسی فشن را تبیین می کند.

حال بیایید بیشتر در مورد هر یک از آن عکاسان معروف Vogue بدانیم.

 

 

۱٫ Cecil Beaton

سسیل بیتون یک عکاس بریتانیایی مجله ووگ بود. در دهه ۱۹۲۰ او عکاس مد شد و جهان را با سبک امضایی عکاسی اش تصاحب کرد: پرتره هایی که در آن ستمکاران تنها بخشی از الگوی تزئینی غیر معمول در پشت آنها بودند. با آغاز جنگ، شغل او هم تغییر کرد. او عواقب جنگ را مستند کرد و او را به یک خبرنگار جنگی تبدیل کرد.

 

 

۲٫ Erwin Blumenfeld

اروین یک عکاس تاثیرگذار از آلمان بود. او در ۳۰ سالگی کار خود را آغاز کرد، زمانی که شروع به گرفتن عکس از مشتریان فروشگاه چرمی خود در آمستردام کرد. اریون  همیشه در حال شکستن قوانین بود. این به او کمک کرد تا مرزهای هنری را به حد و مرز محدود نکند. او عکاسی را به عنوان هنر مشاهده کرد، تمرکز خود را از پول و شهرت به کیفیت و ارزش تغییر داد. بخش عمده ای از عکس های او، عسک های nude سیاه و سفید دختران هستند.

 

 

۳٫ Guy Bourdin
گای بوردین یک هنرمند با استعداد فرانسوی است. او همیشه می خواست به نقاش تبدیل شود، به همین دلیل کارهایش توسط هنرمندان مورد علاقه او ماتیس و بارتوس الهام گرفته شده بود. تصاویر او توسط سورئالیسم، رنگ های دراماتیک، ترکیب برش داده شده مشخص می شود. عکاسی گری تحریک آمیز و قابل توجه است. عکس های او  تعریفی از عکاسی high fashion است.

 

 

۴٫ Helmut Newton

هلموت نیوتن یک هنرمند آلمانی و استرالیایی بود. عکس های او او در صفحات وگ در دهه ۱۹۶۰ به نمایش گذاشته شد. با توجه به ماهیت بحث برانگیز عکاسهایش، نام او همیشه با واکنش احاطه شده بود. عکس های سیاه و سفید برهنه او باعث واکنش های مختلفی در مردم شده است. او دوست داشت تا هنجارهای قابل قبول را به چالش بکشد، که به او کمک کرد تا به یکی از عکاسان معروف مجله تبدیل شود.

 

 

۵٫ Horst P. Horst

Horst  یک عکاس برجسته آلمانی-آمریکایی بود. حرفه عکاسی مد او در سال ۱۹۳۰ برای Vogue فرانسه راه اندازی شد.

هورست برای تصاویر قدرتمند خود از زنان معروف شناخته شده است. او کار استودیویی را ترجیح داد و همیشه دقیق برای جلسه عکس آماده می شد. هورست دوست داشت که از نورهای مصنوعی استفاده کند و با نورپردازی آزمایش کند – که او را از دیگر عکاسان مجله معروف متمایز میکرد. تجربه شصت ساله او جهان عکاسی فشن را شکل داده است.

 

 

۶٫ Irving Penn

ایروینگ پن، یکی از تاثیر گذار ترین عکاسان مد وگ است. او پس از جنگ جهانی دوم، روح جدیدی در عکاسی دمید. او می دانست که چگونه می تواند با عکاسی مد به شیوه جذاب، به ایجاد شاهکار پس از شاهکار بپردازد. توجه او به ترکیب و جزئیات، ظرافت و نورپردازی چشمگیر، او را از دیگران جدا می کند. در طول حرفه ای هفتاد ساله او تجربه کار در انواع ژانرها را داشت و افتخار ایجاد تنها کاور still life مجله ووگ را داشت.

 

 

۷٫ Richard Avedon

ریچارد آودون یک عکاس مد افسانه ای آمریکایی بود. پرتره های  سیاه و سفید او را تبدیل به یکی از معروف ترین عکاسان مد کرد. ریچارد اغلب می خواست داستانی را در پشت یک عکس ایجاد کند و ادعا کند که شخصیت تجاری مهم نیست. او سعی کرد همه قراردادها را کنار بگذارد، و اغلب از مدل میخواست در مقابل دوربین خود واقعی اش باشد. آودون ۱۴۸ کاور مجله برای وگ عکاسی کرد.

 

 

۸٫ Yasuhiro Wakabayashi

واکابایاشی عکاس زاده شانگهای به عنوان یک شاگرد ریچارد آودون، به سرعت به شهرت رسید و به یکی از معروف ترین عکاسان مد تبدیل شد. دید او دقیق و اضیل است. سبک او، که با زیبایی شناسی سورئال، ترکیبات عجیب و غریب و رنگ های پررنگ مشخص می شود، ریتاچ های حرفه ای او به راحتی قابل تشخیص است. حتی در سن ۸۶ سالگی یاسوهیرو همچنان به عکاسی مد در استودیوی خود در نیویورک ادامه می دهد.

 

 

تمامی عکاسان نام برده شده، در راه خود زحمت های زیادی کشیده اند و هر روز به سطح دانش و تجربه خود افزوده اند تا اینکه نهایتا نام آنها در تاریخ ثبت گردیده است.

برخی از تصاویر کاور مجله ووگ (در کشورهای مختلف) در سالهای اخیر را با هم می بینیم..

 

نظر شما درباره مطلب:
وحید موذنی

من وحید موذنی هستم و اینجا وبلاگ آموزشی من هست. من اینجا سعی میکنم هر تکنیک و نکته ای که بلدم و برای پیشرفت کار لازم هست رو آموزش بدم و امیدوارم مطالب براتون مفید باشه. اگر سوال یا نظری دارید میتونید تو بخش نظرات برام بنویسید و یا از طریق صفحه تماس با من در ارتباط باشید.

Related Posts
Leave a reply